ICDL چیست ؟

icdl

ICDL برای استخدام

همانطور که گفته شد گرفتن مدرک ICDL از الزامات و مدارک مورد نیاز استخدام {مثلا برای استخدام در بانک} در شرکت ها و ادارات دولتی است. هر چند شرکت های خصوصی نیز نسبت به این امر بسیار سخت گیرتر هستند.

البته باید بدانید که گرفتن گواهینامه icdl به تنهایی رکن استخدام در بسیاری از شرکت ها نمی باشد و عموما داشتن تخصص هایی در زمینه های دیگر نیز واجب است. شما می توانید لیست دوره های مختلف ویژه استخدام را مشاهده کنید. به طور کلی، داشتن مدرک آی سی دی ال بسیار مهم و لازم است.

مدرک ICDL از کجا بگیریم؟

این سوالی است که اکثر افراد نیازمند به مدرک icdl یا مهارت های هفت گانه کامپیوتر در هنگام جستجو در گوگل به دنبال پاسخ آن می گردند. سوال اینجاست که تا چه حد می توانیم به سایت های مشابه و یا حتی خود ما اعتماد کنید؟ در ادامه مطلب به شما توضیح می دهیم که مدرک icdl را از کجا بگیریم و یک مدرک معتبر می بایست چه ویژگی هایی داشته باشد. پس با ما همراه باشید.

شیوه دریافت مدرک icdl معتبر و قابل استعلام در نمودار و عکس بالا

کدام مدرک icdl معتبر است؟

طبق بررسی های علمی و میدانی، موسسه و یا آموزشگاهی که آموزش icdl به همراه مدرک icdl ارائه می دهد باید در انتهای آموزش، از کاربر آزمون مربوط به دوره بگیردچه بصورت آنلاین و یا حضوری! شرکت در آزمون، لازمه دریافت یک مدرک icdl معتبر می باشد. پس به این نکته حتما دقت کنید.

درصورتی که سایت یا آموزشگاهی، بدون آزمون به شما پیشنهاد خرید مدرک icdl را بدهد باید به آن شک کنید. زیرا این کار خلاف سیستم آموزشی کشور بوده و خرید این مدرک بدون شرکت در کلاس از لحاظ قانونی فاقد اعتبار می باشد. آینده شغلی شما را به خطر می اندازد. {مجازات خرید مدرک}

Icdl مورد تایید سازمان امور استخدامی

این که مدرک icdl به چه دردی می خورد؟ یک بحث است و این که کدام مدرک معتبر است بحثی دیگر. از اصلی ترین مراکزی که قادر به ارائه مدرک ICDL معتبر هستند موسسات موجود در لیست امور استخدامی کشور هستند.

مراکز مورد تائید بنیاد icdl و همچنین موسسات یا مراکزی که دارای شماره مجوز از وزارت علوم، آموزش پرورش، فرهنگ و ارشاد می باشند نیز به عنوان مراجع قانونی و معتبر برای اخذ مدرک مورد نظر می باشند.

همه ما می دانیم مدارک سازمان فنی و حرفه ای از پرتال خود فنی و حرفه ای قابل استعلام می باشند. طبق ماده ۳۸ آیین نامه فنی و حرفه ای موسسات آزاد، تنها می توانند مدرک حضور در دوره بدون نمره ارائه دهند. در غیر این صورت اگر یک موسسه آزاد با سربرگ مدرک پایان دوره آموزش به همراه نمره و آزمون، مدرکی را به کارآموزان خود ارائه دهد، تخلف محسوب می شود. همچنین شما می توانید دوره مجازی icdl فنی حرفه ای را از پرتال این سازمان ثبت نام کنید و مدرک icdl مجازی را دریافت نمائید.

مدرک icdl جهاد دانشگاهی

ممکن است بخواهید مدرک ICDL جهاد دانشگاهی دریافت کنید. در این صورت باید به سایت جهاد دانشگاهی مراجعه و از شیوه ثبت نام با خبر شوید. از طریق منوی این سایت به “گروه آموزشی فناوری اطلاعات” مراجعه نمایید. لازم به ذکر است که شرکت در دوره icdl جهاد دانشگاهی ممکن است طولانی باشد و دریافت مدرک شما زمان بر باشد.

مدرک icdl بین المللی

مدرک icdl بین المللی  برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت به کشور های خارجی را دارند یک امتیاز مهاجرتی محسوب می شود. شاید لازم باشد با مدرک های مناسب برای مهاجرت نیز آشنا شوید. این مدرک، می تواند رزومه کاری مهاجرین را بهتر کند و در آینده برای یافتن شغل با مدرک icdl کمتر دچار مشکل می شوند.

تصویر نمونه مدرک بین المللی ICDL:

مدرک icdl بین المللی

وب سایت هرمس در کنار مدرک ملی، مدرک بین المللی icdl معتبر از برترین آکادمی های آموزش آنلاین ارائه می دهد. شما می توانید در هنگام ثبت نام در دوره icdl، دریافت مدرک کامپیوتر بین المللی را نیز انتخاب کنید و مدرک icdl آنلاین با استعلام را از ما دریافت نمایید. {نمونه مدارک بین المللی قابل دریافت}

دوره icdl چند ساعت است؟

در ابتدا icdl درجه 1 و icdl درجه 2 بصورت دو مدرک مجزا با ساعت های آموزشی جداگانه محاسبه و اخذ می شدند. نیمی از آموزش icdl در بخش آموزشی درجه ۲ و نیمی در درجه ۱ ارائه می شد که جمعا ۱۳۰ ساعت آموزش بود. اما به تازگی این مدرک در یک مجموعه 130 ساعتی درج و به صورت کامل اخذ می گردد و دیگر بحث مدرک icdl درجه یک و درجه دو مطرح نیست.

مدت زمان گرفتن مدرک icdl

کار آموزان icdl با گذراندن دوره آموزش آی سی دی ال، چه به صورت حضوری و یا غیر حضوری، می توانند با شرکت در آزمون ICDL در کمترین زمان مدرک خود را دریافت کنند. در این میان، مرکز آموزش هرمس با ارائه محتوای آموزش icdl مجازی و مدرک icdl آنلاین به کاربر این امکان را می دهد تا پس از ثبت نام، محتوای این دوره را بر روی سیستم خود داشته باشد. بلافاصله پس از ثبت نام، آن را دانلود کرده و در هر زمان و مکانی که باشد مشاهده و یادگیری را شروع کند.

آزمون به چه صورت است؟

کاربران پس از یادگیری و کسب مهارت و با شرکت در آزمون آنلاین icdl که به صورت تست چهار گزینه ای می باشد، می توانند مدرک ICDL مجازی را در هر کجای کشور و تنها با استفاده از تلفن همراه یا کامپیوتر خود دریافت نمایند.

یک اسکرین شات از صفحه آزمون آی سی دی ال:

آزمون icdl به چه صورت است؟

 

شغل با مدرک icdl

با اینکه مدرک ICDL یکی از الزامات مورد نیاز در تکمیل پرونده کاری برای بسیاری از شغل ها است اما دلیل بر اینکه شما بدون داشتن مدرک تحصیلی بتوانید با آن شغل مورد نظر خود را پیدا کنید نبوده و تنها یک مهارت مورد نیاز مهم برای استخدامی است. بنابراین برای داشتن شغل با این مدرک لازم است قبل از هر چیز مقاطع تحصیلی را با قبولی پشت سر گذاشته باشید.

کتاب مهارت های هفت گانه icdl

کتاب مهارت های هفت گانه کامپیوتر به صورت فایل pdf پس از ثبت نام در این دوره در مرکز آموزش هرمس به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. کتاب مهارت های هفت گانه icdl شامل ۷ بخش و ۷ مهارت کامل است. شما با ثبت نام در دوره icdl کتاب و نمونه سوالات icdl را دریافت خواهید کرد. لازم به ذکر است اگر هنوز مایل به ثبت نام نیستید می توانید از این لینک کتاب icdl به صورت رایگان را تهیه نمایید.

مدرک icdl برای استخدامی نیروی انتظامی

برای استخدام شدن در ارگان های نظامی، تسلط به مهارت های تخصصی ضروری می باشد. یکی از این مهارت ها، کار با کامپیوتر و نرم افزارهای کاربردی است که تحت عنوان مهارت های هفتگانه کامپیوتر icdl مطرح می شود.

اگر قصد دارید در آزمون استخدامی نیروی انتظامی از سایر رقبا پیشی بگیرید و این آزمون را با موفقیت سپری کنید، کلاس های آموزش صفر تا صد مهارت های هفتگانه کامپیوتر در مرکز آموزش هرمس با دریافت مدرک معتبر ملی و بین المللی icdl به شما کمک می کند. در زمان محدود کار با کامپیوتر و نرم افزارهای کاربردی را فرا بگیرید.

مدارک لازم برای ثبت نام نیروی انتظامی ۱۴۰۲

جهت شرکت در آزمون استخدامی نیروی انتظامی باید برای آزمون ثبت نام نمایید. از شرایط ثبت نام دارا بودن مدارک خاصی می باشد. در زمان اعلام شده از پایگاه اطلاع رسانی نیروی انتظامی، شما باید به سایت معرفی شده مراجعه و ثبت نام خود را انجام دهید. حداقل مدرک تحصیلی برای استخدام نیروی انتظامی مدرک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم در رشته های ریاضی، تجربی، انسانی، فنی و حرفه ای یا کار و دانش می باشد. برای متقاضیان مرد، دارا بودن کارت پایان خدمت و کارت عضویت در بسیج و یا پلیس افتخاری از دیگر مدارک لازم جهت استخدام می باشد. مدارک دیگری که نشان دهنده تسلط شما به مهارت خاصی باشد برای استخدام شدن در بخش خاصی از نیروی انتظامی به عنوان یک امتیاز مثبت به شمار می‌رود و شانس قبولی شما را در آزمون استخدامی بالاتر می برد. از جمله این مدارک، می توان به مدرک icdl برای استخدامی نیروی انتظامی اشاره کرد.

تفاوت icdl درجه ۱ و ۲

باید بدانیم که قبلا میان ICDL درجه یک و ICDL درجه دو، تفاوت وجود داشت. تفاوت هایی که میان این دو مدرک وجود داشت باعث سردرگمی و پیچیدگی می شد. همین مسئله باعث شد تا این دو بایکدیگر ترکیب شوند.

در سال 1398 با تصمیم گیری های انجام شده توسط مسئولین مربوطه، این دو آزمون باهم ترکیب و ادغام شدند. در واقع تفاوت بین icdl درجه 1 با icdl درجه 2 در سرفصل ها و مبانی آن ها بود. سرفصل های مختلفی نسبت به هم داشتند. پس از ادغام تحت عنوان “سرفصل جامع” ارائه شدند. در ادامه این موضوع را بیشتر بررسی می کنیم.

دوره آموزش icdl درجه ۲

دوره ICDL درجه دو، شامل مبانی اصلی کامپیوتر مانند نحوه کار کردن با ویندوز، درک کار کردن با بخش های اصلی کامپیوتر، مهارت استفاده از اینترنت و به کارگیری ابزارهای ضروری برای بهره وری از آن بوده است. در گذشته برای گرفتن مدرک icdl درجه 2 باید با سخت افزارهای ضروری کامپیوتر، اصول اینترنت و ویندوز آشنایی قابل قبولی پیدا می کردید.

استفاده از ایمیل، درک سیستم عامل و حتی استفاده از چاپگر و وبکم در ICDL درجه دو صورت می گرفت. خوشبختانه همان طور که در بالا گفته شد، این دوره آموزش با icdl درجه یک ادغام گردیده است و اکنون فقط یک دوره و مدرک ICDL موجود است.

دوره آموزش icdl درجه ۱

پس از آنکه دوره آموزش ICDL درجه 2 را با موفقیت سپری کردید و توانستید مدرک آن را دریافت نمایید، اکنون نوبت به شرکت در کلاس ICDL درجه یک می شد. بله درست است، ما از فعل گذشته استفاده کردیم. همان طور که گفته شد، تفکیک دو دوره یک و دو در گذشته بوده است و اکنون این دو با هم ادغام شده اند.

برای گرفتن مدرک ICDL درجه 1 باید سرفصل هایی مانند کار کردن با نرم افزارهای کاربردی را سپری می کردید. نرم افزارهایی مانند Word Office و PowerPoint در دوره آموزش icdl درجه یک تدریس می گردید. پس از آنکه نحوه کار کردن با این اپلیکیشن های کاربردی را می آموختید، نوبت به شرکت در آزمون آی سی دی ال درجه 1 می شد. پس از آن موفق به دریافت مدرک می شدید. خوشبختانه امروز فقط یک کلاس و دوره icdl و یک مدرک از آن موجود است.

کتاب مهارت های هفت گانه icdl

در سال های گذشته، همواره کتاب های گوناگونی برای icdl منتشر و عرضه شده اند. از جمله این کتاب ها می توان به برخی از آن ها اشاره کرد. اگر به مطالعه آنلاین کتاب و نسخه های آنلاین و یا PDF مهارت های ICDL نیاز دارید می توانید به سایت کتابراه مراجعه کنید.

اگر به کتاب های چاپی و فیزیکی علاقه مند هستید، یک کتاب به شما معرفی می کنم که برای مهارت های هفت گانه icdl بسیار مناسب و کاربردی است. این کتاب توسط مهدی کوهستانی تالیف شده است. این کتاب به مفاهیم کامل مهارت های icdl پرداخته است. مانند سیستم عامل و ویندوز 10 و شبکه و مرورگرهای اینترنتی و شبکه های اجتماعی. در مجموع این کتاب بسیار مفید و کاربردی است و به شما توصیه می شود. برای مشاهده و تهیه کتاب مهارت های کاربردی icdl اینجا کلیک کنید.

لازم به ذکر است که شما می توانید با شرکت در دوره icdl آموزشگاه هرمس، جزوه icdl و کتاب از ما به صورت رایگان دریافت کنید. با مطالعه این کتاب، می توانید برای سپری کردن آزمون و دریافت مدرک icdl پیشتاز باشید.

سرفصل های این مقاله

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید