7 راه کاربردی برای یادگیری زبان در خانه

یادگیری زبان در خانه

7 راه کاربردی برای یادگیری زبان در خانه

احتمالا شما هم از آن دسته افرادی باشید که برنامه ریزی برای ثبت نام زبان و باشگاه از شنبه این هفته، همیشه در ابتدای لیست کارهای مورد علاقه اشان به چشم می خورد اما هیچ گاه هم برای آن قدمی  بر نمی دارند!

دلایل زیادی برای به تعویق انداختن شروع کارها وجود دارد، مثلا ممکن است شما فرد ایده آل گرایی باشید که منتظر می مانید تا تمام شرایط کلاس و آموزشگاه زبان مورد نظرتان به بهترین نحو ایجاد شود و بعد اقدام به ثبت نام کنید و یا اینکه استادِ تعیین اهداف خیلی بزرگ و غیر قابل دسترس هستید که در هر صورت این موارد مانع از شروع کار می شود، البته ما در این مقاله قصد نداریم این دلایل را بررسی کنیم و حتما در آینده در یک مقاله اختصاصی مفصل در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

حال بر می گردیم به بحث شیرین یادگیری زبان! با وجود مشغله های زیادی که این روزها بیشتر ما با آن مواجه هستیم و وقت محدودمان، بهتر است که به درستی از آن استفاده کنیم و آن را در ترافیک برای رسیدن به کلاس هدر ندهیم. با انجام راه کارهای عنوان شده به صورت مداوم نه تنها از آموزش لذت می برید بلکه پیشرفت خود را در یادگیری به زودی احساس خواهید کرد.

یادگیری زبان در خانه

1) زبان رو بخشی از زندگیت کن

اگر شما هم به دنبال یادگیری به شکل خورد خورد و مداوم هستید باید هر روز خود را به صورت های متفاوت در معرض زبان مورد نظرتان قرار دهید، به عنوان مثال لیست خریدتان را به انگلیسی بنویسید، هر روز به مدت چند دقیقه هم که شده پادکست و یا فایل آموزشی انگلیسی گوش دهید، نوشتن خاطرات نه تنها کمک بسیار به یادگیری زبان می کند بلکه در بلند مدت می تواند از شما یک نویسنده خوب بسازد از طرف دیگر با نوشتن متوجه، غلط های املایی و گرامری خود شده و آنها را اصلاح خواهید کرد پس با یک تیر چند نشان را بزنید!

 

 

2)دوستان زبان اصل پیدا کن

وقتی شما بتوانید با افرادی مکالمه کنید که آن زبان را به صورت یک فرد بومی آن منطقه صحبت می کنند در اصل یکی از بهترین روش های در معرض قرار گرفتن را انتخاب نموده اید زیرا علاوه بر شنیدن تلفظ کلمات از یک انگلیسی زبان، اصطلاحات محاوره ای که شاید پیشتر به گوشتان نخورده باشد را نیز فرا می گیرید، حالا شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چطور می توانم چنین دوستی را پیدا کنم؟

سایت های زیادی هستند که در این خصوص می توانند به شما کمک کنند که آموزش زبان انگلیسی و یا زبان های دیگر را آموزش ببینید که ما از بین آنها بهترین ها را به شما معرفی می کنیم.

در سایت www.lingoglobe.com  شما می توانید هر زبانی را که می خواهید یادبگیرید و در عوض به دوستتان فارسی یاد بدهید.

اگر به دنبال برقراری مکالمه به صورت صوت، ویدیو و یا متن هستید وبسایت www.conversationexchange.com گزینه خوبی برای شماست.

 

همچنین شما میتونید از پکیج های آموزش زبان انگلیسی و یا زبان های بین المللی دیگر مرکز آموزش هرمس استفاده کنید که تعدادی از اونهارو در لیست زیر قرار دادیم.

 

3) اهداف واقع بینانه داشته باش

ممکن است هر کدام از ما به دلایل خاصی به دنبال یادگیری زبان باشیم، مثلا برای ادامه تحصیل نیاز به مدرک آیلتس و تافل داشته باشیم، دلمان بخواهد وقتی به آلمان مسافرت می کنیم بتوانیم با مردم به راحتی ارتباط برقرار کنیم و یا شاید مثل من عاشق لهجه فرانسوی باشیم در هر صورت برای یادگیری هر یک از این زبان ها باید در نظر داشته باشیم که نمی توان ره صد ساله را یک شبه طی کرد و تمرین و تداوم منظم، رمز پیشرفت در یادگیری است. پس برای خودتان اهداف قابل دسترس تعیین کنید، مثلا دیدن یک ساعت ویدیو آموزشی(اینجا می توانید لینک آموزش زبان هرمس را قرار دهید) در هر روز می تواند شروع خوبی باشد.

4)راه های لذت بخش برای یادگیری پیدا کن

دقت کرده اید زمانی که یک آهنگ را حفظ می شویم دیگر امکان ندارد آن را فراموش کنیم زیرا موزون بودن کلمات آنها را در ذهنمان ثبت می کند. اگر شما از طرفداران موسیقی هستید یکی از راه های جذاب یادگیری زبان گوش دادن به آهنگ های زبان اصل و همزمان خواندن متن آنهاست در این مدل شما می توانید کلمات جدید زیادی را یاد بگیرید، یا شاید شما از عاشقان فیلم و سریال باشید، چه خوب! زیرا فیلم دیدن هم یکی دیگر از راه های موثر در معرض قرار گرفتن است فقط امیدوارم شما از آن دسته افرادی نباشید که عادت کرده اند همیشه با زیرنویس فارسی فیلم ببینند، فراموش نکنید این کار در بلند مدت ذهنتان را تنبل می کند.

5)در مورد فرهنگ کشورها یاد بگیر

همانطور که همه ما می دانیم زبان یک راه برای برقراری ارتباط است، علت تلاش های ما برای یادگیری این است که در انتها بتوانیم با مردم در کشورهای متفاوت صحبت کرده و ارتباط بگیریم پس اگر هدف شما مهاجرت و یا مسافرت به کشوری است حتما در مورد فرهنگ مردم،  نحوه تفکرشان و مواجهه با شرایط متفاوت، یاد بگیرید.

فرهنگ کشوره

6)تنوع ایجاد کن

اگر همیشه به یک شکل و با یک برنامه  زبان را یاد بگیرید قطعا در طولانی مدت خسته خواهید شد و آن را رها می کنید، مثلا

برای بخش ریدینگ همیشه کتاب ها و متن های آکادمیک نخوانید، گاهی کتاب داستان و رمان را امتحان کنید، در حوزه های مورد علاقه خودتان جست و جو کنید، پادکست و کتاب صوتی پیدا کرده گوش دهید. از روی متن های مورد علاقه اتان بنویسید.

این کارها به جذابیت بیشتر مسیر یادگیری کمک خواهند کرد.

7) از اشتباه کردن نترس

خیلی از ما یادگیری زبان را دائما به تعویق می اندازیم به این دلیل که فکر می کنیم خیلی سطح بالایی نداشته و دائما اشتباه می کنیم اما باید به شما بگویم که اشتباه کردن بخش جدایی ناپذیر این پروسه است مثل کودکی که وقتی می خواهد ایستادن را یاد بگیرد بارها زمین می خورد شما نیز ممکن است چند بار یک جمله را اشتباه بگویید اما به مرور و با تداوم یادگیری قطعا آن را یاد خواهید گرفت.

در این مقاله سعی داشتیم که بیشتر نکاتی را عنوان کنیم که با به کارگیری آن حتی در خانه و به صورت آنلاین بتوانید زبان مورد نظر خود را یاد بگیرید. اگر شما هم تجربه ای در خصوص آموزش آنلاین و یا شیوه های جذاب یادگیری دارید خوشحال می شویم که آن را با ما به اشتراک بگذارید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید